![]()
Ове, 2025. године, поетско-музичка манифестација „ДУША ТРОМОРАВЉА“, уместо на месту где се састају Јужна и Западна Морава и чине Велику Мораву, највећу домаћу реку, одржана је по девети 19.7.2025. године у Ловачком дому, Ловачког удружења у Ћићевцу, мало изнад Јужне Мораве. Организатор манифестације био је, конкретно Боривоје Бора Видојковић – члан УО Удружења песника Србије – ПоезијаСРБ. У организацији су му помогли и СПС ЋИЋЕВАЦ, МО СПС-а Сталаћ, а традиционално у припреми награда манифестације помогли су и Удружење песника Србије – ПоезијаСРБ са седиштем у Крушевцу и КК Душан Матић из Ћуприје. Били су присутни и представници СПС-а из Ћићевца, Варварина и Крушевца а присутнима су се обратили: Горан Мацић – председик ОО СПС Ћићевац и Синиша Максимовић – председник ГО СПС Крушевац и Окружног одбора СПС за Расински округ, као и представник општине Ћићевац Милош Радосављевић и Пензионерских удружења из Београда, Крушевца и Ћићевца – говорио проф др Анреја Савић – председник Савеза пензионера СРБИЈЕ и Миљко Минић координатор удружења пензионера за Расински округ. Програм је осмислио и водио Боривоје Бора Видојковић, а помогао му је Милосав Ђукић Ђука – председник Удружења песника Србије – ПоезијаСРБ са седиштем у Крушевцу и Љубодраг Обрадовић, Члан УО и уредник издавачке делатносту Удружења песника СРБИЈЕ – ПоезијаСРБ.






Присутни добитници награда Милосав Ђукић Ђука и Нада Милосављевић Кети и организатори Бора Видојковић, Љубодраг Обрадовић и Живорад Милетић
Жири у саставу: Боривоје Бора Видојковић, Живорад Милетић и Љубодраг Обрадовић доделио је ове године следеће награде:
ПЕСНИК ТРОМОРАВЉА: Милосав Ђукић, песник из Крушевца;

ПЕСНИКИЊА ТРОМОРАВЉА: Моравка Младеновић из Ћуприје;
КОНДИР ГОСПОЂЕ ЈЕЛИЦЕ: Нада Милосављевић Кети из Крушевца;
ТОПУЗ ВОЈВОДЕ ПРИЈЕЗДЕ: Томислав Симић Калпачки.
Дипломе које су уручене добитницима урадио је је Љубодраг Обрадовић – уредник сајта www.poezija.rs и издавачке делатности Удружења песника Србије – ПоезијаСРБ и члан жирија за доделу истих награда., а за добитнике признања топуз Војводе Пријезде и кондир Госпође Јелице обезбедио је Мирослав Кркић члан Удружења песника Србије – ПоезијаСРБ.
Програму је присуствовало 90 посетилаца.
Поезију Хранимира Хранета Милојковића из Соко Бање говорио је Бранко Ћировић Ћиро, а поезију Борисава Боре Благојевића глумац из Параћина Томислав Ђорђевић
Учествовали су у програму и песници чланови Удружења песника Србије – ПоезијаСРБ: Милосав Ђукић Ђука, Нада Милосављевић Кети, Љубодраг Обрадовић, Првослав Пендић Пенда, Ђурђија Обрадовић, Нада Гајић, Марија Чворовић, Миљко Шљивић, Мирослава Смиљанић, Митар Стожинић, Саша Милетић, Мирко Стојадиновић, Братислав Бата Констандинов, Милан Марковић Лака, Боривоје Бора Видојковић, Бранко Ћировић Ћиро, Мирослав Кркић и Миодраг Миган Глигоријевић.
У програму су наступили и песници:
из Београда – Јован Бундало;
Ћуприје – Живорад Милетић, Звездана Милосављевић, Злата Јовановић, Снежана Миладиновић и Драгана Ивановић;
Параћина – Зоран Павловић, Златица Аранђеловић, глумац Томица Ђорђевић, Миодраг Миган Глигоријевић,
Трстеника – Милош Милошевић Шика, Сава Мијодраг Радовановић, Оливера Цветић, Александра Жуњанин и Стефан Миладиновић;
Ниша – Татјана Павловић и Светлана Михајловић.
За добру музику су се побринули, Мирослав Маринковић Којица и Љубиша Боровац, а запевао је и Милош Милошевић Шика из Трстеника – Грабовца и Предраг Дашић из Крушевца. Све у свему једно лепо и незаборавно вече.